Tielik assortiment ehituse kauba

Esindatud kaubamärgid
Esindatud Kaubamärgid
Esindatud kaubamärgid
Ajalugu

  1958. aastal hakati Ahtmes ehitama põlevkivituha-liivatoodete tehast. Tehas anti käiku 1961. aasta 1. aprillil Ahtme Ehitusmaterjalide Kombinaadi (AEMK) nime all. Samal ajal saadi ka luba hakata kaevandama ehitusliiva Pannjärve karjäärist.

  Tehas ehitati põlevkivituha töötlemiseks, tuhast saadi kerget armeeritud betooni ja gaasbetooni, mida kasutati põllumajandus- ja tootmishoonete ehituseks.

  1965. aastal anti käiku uus raudbetoontoodete tsehh, mis hakkas välja laskma raudbetoonkonstruktsioone ja detaile tööstus-, administratiiv-, olme- ja kultuurihoonete ehitamiseks.

  1968. aastal liideti AEMKga Kohtla mineraalvatitehas, tänu sellele saadi hakata välja laskma mitmesuguseid mineralvatt-tooteid. See tootmine oli Eestis ainuke ja toodeti nii Eestisse kui ka ekspordiks.

  1974. aastal anti käiku armatuuritsehh. Kombinaat oli muutunud suureks tööstusettevõtteks, mis lasi välja ehitusmaterjale ja kus töötas juba üle 1200 inimese.

  AEMK tooteid on kasutatud paljude suurte objektide ehitamisel Eestis, näiteks hotelli Olümpia, Tallinna olümpia purjespordikeskuse (1980), ametiühingutemaja, Tallinna kiirabihaigla, kaevanduste ja põlevkivikarjääride ehitusel.

  AEMK nime all töötas ettevõte kuni 1992. aastani.Suurte objektide ehitamise vähenemise tõttu ei olnud enam ka nii suurt nõudlust tööstusliku raudbetooni järele. Moraalselt ja füüsiliselt vananenud mineraalvatitootmine lõpetati 1994. aastal. Põlevkivituhaplokkide tootmine õnnestus säilitada.

  1. märtsil 1995. aastal sai AEMK põhifondide omanikuks aktsiaselts Silbet. Silbeti kaubamärk registreeriti 1997. aastal.

  Alates 1999. aastast hakkas poorbetoonist seinaplokkide tootmisega tegelema OÜ Silbeti Plokk.

  OÜ Silbet põhilised tegevusalad on käesoleval ajal ehitusliiva kaevandamine ning ehitusmaterjalide, seadmete ja tööriistade hulgi- ja jaemüük.